Kolik existuje kávových odrůd a proč je pro přípravu chutné kávy nutné zajistit kávovaru pravidelné servisy?

Příprava kávy v kávovaru je tak snadná! Jediným tlačítkem si připravíte espresso i jinou specialitu. Nutností je však pravidelné servisování kávovaru. Proč?

Kolik existuje kávových odrůd?

Mezi nejznámější kávové speciality patří káva arabica a robusta. Věděli jste, že na světě existuje více než 120 druhů kávovníků?

About Coffee: Když v roce 1890 jistá houba zdecimovala více jak 90 % světové produkce arabiky, hledala se rychlá záchrana, kterou se dočasně stala liberica (Coffea liberica) pocházející z Filipín. Zrna tohoto druhu jsou oproti ostatním větší a často asymetrická. Vyznačují se unikátním aroma ovocných a květinových tónů, plným tělem a jemně kouřovou chutí.

Dalším oblíbeným druhem je excelsa (Coffea excelsa). Roste na vysokých stromech v jihovýchodní Asii. a tvar zrn je podobný mandlím. Tělo připomíná light roast kávu, skrývá v sobě i tóny typické pro tmavší pražení. Používá se pro zvýraznění chuti a komplexnosti.

Proč je pro přípravu kávy třeba kávovar pravidelně servisovat?

Patříte mezi milovníky kávy a rádi si v teple domova dopřejete šálek kdykoliv během dne? Pak je třeba o kávovar náležitě pečovat. Pravidelné domácí odvápnění a čištění nestačí. U pozáručních modelů doporučujeme každé 1 – 2 roky zajistit odborný servis kávovarů DeLonghi a samozřejmě i jiných značek.

Pravidelný servis prodlouží vašemu kávovaru životnost o mnoho let a sníží hlučnost přístroje. Co zahrnují servisy kávovarů u našich techniků ve Zbůchu u Plzně? Kávovar zdarma napojíme na diagnostiku. Servis zahrnuje kompletní čištění, odvápnění a seřízení stroje, ostření mlecího mechanismu, výměnu těsnění a závěrečnou tlakovou zkoušku.

Pokud diagnostika vyhodnotí chyby, obratem vás budeme informovat i s cenovou nabídkou na opravu. Záleží na vás, zda si kávovar necháte opravit nebo vám jej vrátíme v původním stavu zpět. Servis a opravy zajišťujeme zpravidla do 3 dnů. Pokud se kávovar nevyplatí opravovat, vybrat si u nás můžete zánovní model s minimálně roční zárukou nebo repasovaný kávovar za zvýhodněnou cenu.

Napsat komentář