O nás

Dukátek – Zdravý životní styl

Pokud si pod tímto často používaným termínem představíte člověka s veselou a přívětivou tváří, sršícího energií, a šířícího kolem sebe neustále dobrou náladu, čtete ten pravý článek. Nezáleží na tom, zda máte tvář a míry modelky a svaly desetibojaře, nehledejte dokonalost. Dopřejte si pocit energie a vitality a dobré nálady. Na www.dukatek.cz Vám prozradíme pár typů jak na to.růžová_horní_banner_Dukatek.cz_jpg

 

 

Základem vnitřní spokojenosti je:

  • Láska, optimismus a dobrá nálada – duševní pohoda je elixírem života
  • Pravidelnost a výdrž – při pitném režimu, zdravém stravování i pohybu
  • Zdravá a vyvážená strava – ovoce, zelenina, živé potraviny, superpotraviny
  • Správná péče o pleť – absorbujeme i pokožkou, naučte se hýčkat přírodní kosmetikou
  • Pitný režim – voda, bylinné čaje i limonády, minerální vody v omezeném množství
  • Kvalitní spánek – spánková hygiena, pravidelnost a délka spánku
  • Relaxace – dopřejte si aktivní odpočinek, ale i chvilku čtení nebo koupel ve vaně
  • Nestresujte se – nic vám nestojí za to, že si zničíte zdraví
  • Pozor na závislosti – kouření, alkohol, káva i čokoláda, všeho moc škodí

Hledáte li inspiraci, budou se vám líbit i stránky www.dukatek.cz Ono kouzelné tajemství spokojeného a šťastného života včetně zdravého životního stylu tkví v dobré náladě.

 

Krása vychází zevnitř

Onu dobrou náladu lze podpořit vyváženou stravou s dostatečným podílem ovoce a zeleniny. K vaření používejte čerstvé suroviny a nevařte z polotovarů. Dokážete li se vyhýbat jídlům typu fastfood, přepálenému tuku a přemíře sladkostí, máte za sebou první, ale velmi podstatný krůček.

 

Pestrost jídelníčku – Dukátek.cz

Pestrost jídelníčku

Jídlo si snažte užívat, dodávejte tělu důležité živiny k udržení optimálního zdraví. Zařaďte do vašeho jídelníčku nejen zdravé potraviny, ale i superpotraviny v podobě semínek, oříšků a neslazených sušených plodů.

Nechte se inspirovat nápady k obohacení vašeho jídelníčku, radami, zkušenostmi i lákavými a zdravými recepty. Nezapomínejte i na za studena lisované zdraví prospěšné oleje a jemně si je přidejte i do ovocných a zeleninových salátů. Bez nich se vitamíny a minerály nevstřebají. Vyzkoušejte různé druhy olejů jako je třeba olivový nebo kokosový.

 

Sláva pohybu

Na vyváženou stravu navazuje ,,výkon“. To je zaklínadlo dnešní doby. Rychlost, stres a výkon J Nenechte se tím však snadno udolat. Pokud vhodné jídlo doplníte pohybem, ze kterého budete mít radost, požadovaný výkon se snadno dostaví. Sport je úžasný spolutvůrce endorfinu, se kterým se všechny trable v životě lépe zvládají.

Dělejte vše, co máte rádi. Běhejte a dovádějte v přírodě se svým psem nebo dětmi. Vyzkoušejte všechny nově nabízené cvičební styly, které nabízejí v tělocvičně v nejbližším fitku. Vyzkoušejte i všechny možné cvičební stroje, které tam mají. Bude vás to více bavit a váš pohyb nebude jednostranně zatěžující.

 

Pitný režim

Nezapomeňte si sebou vzít do fitka vodu a dodržujte pitný režim nejen při sportu. Místo sladkých limonád si zalejte v hrníčku různé bylinky a oslaďte je stévií. Zařaďte minerální vody, ale střídejte je a nepijte je nepřetržitě, všeho moc škodí a čistou pramenitou vodu nic nenahradí. Dostatečný pitný režim vám zajistí vitalitu, svěží pleť, dobré trávení a nebude vás bolet hlava.

 

Spánek léčí - Dukátek.cz
Spánek léčí – Dukátek.cz

Spánek léčí

Přidejte dostatek spánku, ne nadarmo se říká, že spánek léčí. S odlehčenou stravou se vám bude lépe usínat. Také po tom, co si pořádně protáhnete své tělo a dopřejete mu pravidelný pohyb, nebudete mít problém s usínáním. Vyvětrejte místnost, odstraňte všechna kontrolní světýlka vašich telefonů, rádií a nabíječek a dopřejte tělu úplnou tmu. V té totiž buňky lépe regenerují. Světelný smog, dokáže vaše tělo nepříjemně zatížit.

 

Omezte závislosti

Kouření už není moderní, takže pouze bez něj budete ,,in“ J a alkohol si dopřávejte jen svátečně a v malém množství. S dostatkem pohybu a vhodnou skladbou jídelníčku nebudete povzbuzovače nálady potřebovat a budete se těšit z pevného zdraví. Místo čokolády si kupte sušené ovoce, nebo třeba pár čerstvých jahod. Pokud milujete kávu, občas ji prostě vynechejte. Zkuste třeba zelený či černý čaj, nebo celozrnný nápoj Caro, ten je stejně černý i hořký.

 

Příjemný vzhled

K dobré náladě přispívá i příjemný vzhled. Budete li dobře vypadat, budete se i dobře cítit. Sem patří pečující kosmetika i nevtíravá a jemná vůně, která k vám bude ladit. Dbejte na to, abyste byli vždy upravení. Klidně ležérně a pohodlně, ale se svěží pletí a zdravými vlasy. Zaměřte se na kosmetické přípravky a krémy s přírodními výtažky z bylin a olejů lisovaných za studena.

 

Milujte svou pleť

Milujte svou pleť - Dukátek.cz
Milujte svou pleť – Dukátek.cz

Ekologické přípravky nejsou jen moderním výstřelkem poslední doby. Skryté chemie je všude dost. Pleť přes kůži přijímá živiny, přemýšlíte li nad tím, co dopřejete svému žaludku, tu samou péči dopřejte i pleti. Ekologie není žádná velká věda, ale myslet na budoucnost dalších generací a šetřit životní prostředí přispěje k vašemu dobrému pocitu.

Jde to i bez drahých a patentovaných technologií známých značek. Udělejte změnu. Pokud se naučíte splynout s přírodou, budete se cítit lépe. Vyzkoušejte třeba krém s extraktem aloe, vaše pleť bude jasná a prozářená. Péče o oční okolí s výtažkem chrpy, rozzáří vaše oči jako dukátek. Pokud patříte k těm náročnějším, vyzkoušejte bio nejen ve vašem jídelníčku, ale i v kosmetice.

Výtažky s extrakty z darů přírody lze použít i na čištění pleti. Hledejte přírodní mýdla, pleťové i tělové krémy, za studena lisované oleje a vnímejte jejich nádherné a jemné vůně.

Pokud vše budete dělat s radostí, vaše tělo vám za to odpoví svou vitalitou a vaše péče o něj se vám vrátí i s úroky. Lékařskou péči budete potřebovat jen výjimečně a přátelé s vámi budou rádi trávit čas. Nechte se inspirovat a žijte svůj život na plno.