Letní tělové máslo

Letní tělové máslo

Letní tělové máslo

Tělová másla nejsou výsadou zimního období. I v létě, a zejména při slunění, dostává naše pokožka “zabrat”, takže není od věci o ní pečovat. Zkusit si můžete například vyrobit následující tělové máslo, jehož benefitem je lehký třpyt. V mužské verzi slídy vynecháme 🙂

 

Rozpis na cca 110 ml

40 g bambuckého másla
10 g kakaového másla
5 g karotkového oleje
48 g sezamového oleje (nebo oleje z pšeničných klíčků)
1 g perlové slídy
0,5 g bronzové slídy
0,3 g vit E
až 1 ml EO volitelně kvůli vůni (levandule, geránium, ylang ylang)
Kakaové máslo spolu s bambuckým roztavíme ve vodní lázni, vyjmeme, přidáme sezamový olej, karotkový olej a vit E. V misce s ledovou vodou a kostkami ledu promícháváme, dokud nezačne směs trochu houstnou (nebo můžeme střídavě odkládat do lednice). Jakmile směs začne houstnout, vmícháme slídy. Pokud bychom je vmíchali dříve a nechali máslo “stát”, klesnou dolů. Máslo samozřejmě můžeme vyšlehat, ale já jsem na to lenivá.
Pokud chcete, můžete přidat do másla volitelně esenciální oleje, nebo vonné oleje lisované za studena, jako je trnkový, exkluzivní meruňkový nebo granátový. Vyhněte se ale citrusovým EO, které jsou fotosenzibilní.
Na první fotce je máslo nerozetřené – při styku s pokožkou se okamžitě taví :), na druhé je snad patrný rozdíl, z vašeho pohledu je pravá ruka namazaná. Rozdíl je opravdu viditelný, ale já jsem bledule. Fotka asi zkresluje. Na mě ale máslo vytváří takovou hezkou zlatavou a přirozenou barvu.

Hotové máslo doporučuji při velkých vedrech skladovat v ledničce. Pokud chcete zachovat jeho tuhost i při vyšších teplotách, pak se musí buď zvednout podíl kakaového másla, nebo lze přidat včelí vosk.

www.mishabeauty.org


Napsat komentář