Dopravní prostředky, které jsou šetrné k přírodě a pomáhají seniorům

Elektromoped mpKorado E1

Každý, kdo přemýšlí, jakým způsobem by mohl zlepšit svůj šetrný přístup k životnímu prostředí, ví, že největším strašákem je automobilová doprava. Emise, zplodiny vypouštěné do ovzduší, zápach a nedýchatelný vzduch jsou symbolem dnešní přetechnizované a zlenivělé doby. Výbornou alternativou k automobilovému průmyslu je rozvoj cyklistiky a dalších neinvazivních dopravních prostředků, jako jsou elektromobily, skútry a elektrokola.

Neocenitelní pomocníci v hustém městském provozu

Elektrokolo pomůže každému, kdo se musí denně vydávat hustým městským provozem do práce a do školy, ale zároveň se neodvažuje tyto cesty podstupovat na běžném bicyklu. Elektrokolo s nabíjecím zařízením dodá energii i slabším jedincům, kteří nejsou natolik zdatní anebo rychlí, aby kopcovitý terén i dlouhé trasy zvládli bez zastávek a případného zpoždění. S elektrokolem budete všude včas i bez zadýchání.

Elektrické skútry pro seniory a vozíky pro invalidy

Do města i na cesty mezi obcemi se výtečně hodí jako dopravní prostředek skútr nebo moped. Rodinná firma Ravo je mimo jiné zaměřena na skútry a mopedy České Budějovice. Široká nabídka poskytuje výtečnou službu hůře pohyblivým osobám, lidem po úrazech i seniorům – prodávají se totiž i tolik prospěšné a snadno ovládané senior elektrické skútry. Díky takovému skútru je i invalidní osoba schopna se dopravit po zpevněné komunikaci s bezpečnými nájezdy do obchodu, kavárny a za přáteli. Invalidita anebo vyšší věk nutně neznamenají odkázání na pomoc dalších osob ani izolaci v bytě a sezení u televizní obrazovky. Elektrický skútr seniorům dodá možnost bližšího kontaktu se světem, a s tím spojený spokojenější život bez odloučení se od okolí.

Zkvalitněním života se prodlužuje věk osamocených seniorů

Osoby, které se hůře pohybují či mají úplně ztíženou pohyblivost, a přesto se nechtějí uzavírat v „domácím vězení“, můžou nahlédnout do sortimentu, jenž je soustředěn i na elektrické invalidní vozíky. S pomocí příspěvku od státu, případně s přispěním členů rodiny, se elektrický vozík pro invalidy, seniory i osoby v rekonvalescenci po úrazu stane důležitou součástí domácnosti, neocenitelným pomocníkem a kamarádem v nouzi. Nezapomeňte, že senioři a osamělí jedinci se dožívají nižšího věku než aktivní osoby, které se chtějí dopravit do parku, mezi lidi, případně být aspoň částečně soběstační. Investice do elektrického „přítele“ prodlouží a zkvalitní invalidní osobě život.

Napsat komentář