Víte, jak si správně vybrat tretry na kolo?

cyklistické tretry

Cyklistická obuv patří ke klasické výbavě každého milovníka jízdy na kole. Nezáleží na tom, zda na něm jezdíte rekreačně či sportovně. Bez správné obuvi si zbytečně komplikujete zážitek ze sportu. Uvidíte sami, že po tom, co zainvestujete do nových botiček šitých přímo na míru vašemu kolu, cyklistiku si zamilujete ještě více. Abyste se na trhu sportovních doplňků neztratili, připravili jsme pro vás pár rad, které vám při nákupu pomohou.

Cyklistické tretry

Co vlastně znamená označení cyklistické tretry? Je to jednoduché. Jedná se o speciální sportovní obuv. Její největší předností je zvýšení přenosu celkového výkonu. Oslní vás efektivní funkčností zajišťující lepší došlap a šetření vašich sil, protože každá vynaložená energie se počítá. Zvlášť v případech, kdy si dáváte do těla v náročném terénu nebo při dlouhých vzdálenostech. Cyklistické tretry poznáte snadno. Jsou vyrobeny tak, aby podrážka zapadla do šlapky, a zajistila tak perfektní spojení sportovce a kola.

Silniční tretry

Silniční tretry se vyznačují podrážkou s hladkým dezénem bez jakýchkoliv výstupků. Kdy se vám vyplatí? Když na kole trávíte spoustu času a jízdu nekombinujete s delšími procházkami. Velmi špatně se v nich totiž chodí, ale nebojte, přesun na menší občerstvení v nich jistě zvládnete. Ačkoliv jsou tuhé a pevné, klade se u nich důraz na dostatečnou cirkulaci vzduchu.

MTB tretry

Jste-li hrdým majitelem horského kola a vyrážíte do opravdu náročného terénu, doporučujeme vám pořídit si tzv. MTB tretry, které jsou do přírody jako dělané. Oproti silničním modelům v nich můžete celkem pohodlně chodit, protože je jasné, že vás plánovaná trasa lesem může pořádně překvapit, a vy budete muset pěkně po svých. Tretry na kolo do terénu se vyznačují ochrannou funkcí a dokážou výborně odrážet létající kameny či větve.

Napsat komentář