Poradíme, jak na výběr posuvných dveří

berberis-1-orech-3d-greko

Dveře jsou důležitou součástí každého interiéru. Možná si to tolik neuvědomujeme, ale tvoří podstatnou část stěny a jejich špatný výběr může negativně ovlivnit celý byt. Navíc nejde jenom o vzhled, ale důležité jsou i praktické vlastnosti, s čímž je potřeba také počítat. Podívejte se na několik tipů, které vám usnadní nákup dveří.

Proč se rozhodnout pro posuvné dveře?

Klasické křídlové dveře bývají volbou číslo jedna. Mají spoustu výhod a hodí se téměř všude. I tak ale existují prostory, kde jsou lepší volbou posuvné dveře. Pro tuto variantu mluví hlavně úspora prostoru. Další vlastnosti se odvíjí podle volby materiálu a povrchové úpravy. V každém případě se posuvné dveře hodí například pro oddělení kuchyně, koupelny, obývacího pokoje a podobně. Pokud jste se již rozhodli pro tuto variantu, zbývá vybrat konkrétní typ.

Jak vybrat ty správné?

Rozhodovat se můžete mezi dveřmi posuvnými podél stěny, nebo variantou s vestavěným pouzdrem ve stěně. První zmíněný typ má jednodušší montáž, ale zase vyžaduje prostor pro posunování dveřního křídla. Druhý typ je oproti tomu stavebně náročnější, ale přináší plnou výhodu možnosti využití prostoru okolo stěny u dveří.

posuvne-dvere-na-stenu-bile-kamelie-1-greko

Záleží na materiálu

Stejně jako u klasických dveří, i tady je potřeba správný výběr. Nejdříve se zaměřte na výplň. Levnější variantou jsou voštinové dveře. O kousek dražší, ale za to s delší životností jsou dveře z plné či děrované dřevotřísky. Často je také dřevěný materiál kombinován se skleněnými plochami, jejichž výhodou je propustnost pro světlo.

Co se týká povrchové úpravy, existují laminátové dveře s poměrně dobrou odolností a hlavně cenou. Další variantou může být například fólie, pro kterou se mnoho lidí rozhodne hlavně díky nízké ceně. Příliš se však nehodí do hodně namáhaných prostor. Elegantnějším dojmem zase působí dýhované dveře, jejichž využití je vhodné například do obývacího pokoje.

Výběr podle místnosti

Specifické jsou například koupelnové dveře, které se musí vypořádat s velkou vzdušnou vlhkostí. Vhodné jsou povrchy z laminátu, PVC či praktické celoskleněné dveře. Ty navíc pomáhají vyvážit nedostatek většiny koupelen, což bývá málo denního světla. Výjimkou není ani umístění praktické mřížky pro odvětrávání vlhkosti z koupelného prostoru.

O něco méně náročný je výběr dveří do obývacího pokoje, kuchyně a podobně. Tehdy se soustředíme hlavně na vzhled a dlouhou životnost pod klasickým zatížením a běžným používáním.

Nákup přes internet od profesionálů

Před samotným nákupem si zjistěte více informací a najděte si firmu s kvalitními produkty. Pomoci vám může například web s posuvnými dveřmi Erkado, kde najdete vhodné modely pro využití v celém interiéru. A když se vám něco zalíbí, stačí jednoduše objednat.

Napsat komentář