Nedostatkem slunečního svitu nestrádá jen naše psychika, ale i oči! 

gigalekarna

Právě prožíváme nejtmavější období roku. Sluníčko vychází krátce před osmou hodinou ranní a zapadá okolo čtvrté hodiny odpolední. A pomálu je i slunečních paprsků jako takových. Na jejich nedostatek přitom nereaguje jen naše psychika, jež v tomto období mnohdy dosahuje bodu mrazu, ale i naše oči. Z toho důvodu je na místě poskytnout jim patřičnou úlevu. 
Našim očím, které bezesporu patří mezi nejvzácnější orgány v našem těle, nesvědčí spousta věcí. Nadbytek i nedostatek slunečního svitu, nedostatečné i nadměrné osvětlení a v neposlední řadě dlouhá doba strávená před monitorem počítače či televizní obrazovkou. Oči však trpí i ve tmě jako takové, obzvláště pokud se v ní snaží na něco zaostřit.

Pomohou kapky do očí a doplňky stravy

Okamžitou úlevu unaveným očím, které se většinou projevují nepříjemným slzením, poskytují kapky do očí. Z hlediska dlouhodobého je dobré do jídelníčku zařadit speciální doplňky stravy. Úlevu unaveným očím poskytuje například přípravek BETAVID od Naturvity se světlíkem lékařským, betakarotenem, extraktem z borůvek a červeného vína, jež je k sehnání na e-shopu gigalekarna.cz

Nepřiměřené namáhání očních svalů

Stojí-li za vašimi potížemi dlouhá doba strávená před monitorem počítače, pomůže vám i krátká přestávka. Během ní se protáhněte, několikrát zhluboka nadechněte, vydechněte a oči si několikrát promněte dlaněmi. Dobré také je, když je na chvilku zavřete, zkrátka je po nějakou dobu nebudete vůbec zaměstnávat.

27324-banner-cz

Pravidelně mrkejte

Důležité je také si uvědomit, že vaše problémy nezpůsobuje počítač jako takový, ale nadměrné soustředění se, v rámci kterého dochází k nepřiměřenému namáhání očních svalů. Těm pak ulevíte, když pohled na monitor počítače vystřídáte neurčitým pohledem do dálky. A nezapomínejte pravidelně mrkat, čímž své oči zvlhčujete. Schválně si všimněte, že když se na na něco opravdu soustředíte, tak mrkáte méně. Ani to očím bohužel nesvědčí.

Máte správně nastavený monitor?

Stejně jako nedostatečně či nadměrné osvětlení a v neposlední řadě špatně nastavený monitor počítače. Víte třeba, že jeho vzdálenost od vašich očí by neměla být kratší než padesát a delší než sedmdesát centimetrů? Je toho docela hodně, nač bychom měli myslet, avšak naše oči rozhodně stojí za to. Bez nich bychom přeci neviděli svět kolem nás, a to by byla náramná škoda.

Napsat komentář