Bytový textil je v interiéru nepostradatelný. Jak vybírat povlečení a záclony?

Záclony, závěsy, bytový textil, povlečení

Proč se bytovým textiliím přikládá takový význam? Jejich pomocí si jednoduše změníte celkové ladění pokoje, a zároveň to nijak významně nezatíží vaši peněženku. Na co se zaměřit, pokud chcete jako mávnutím kouzelného proutku proměnit vzhled ložnice?

Povlečení podle nálady

V současné době je nabídka ložního povlečení skutečně nepřeberná. Nejen že můžete vybírat z řady dezénů, ale též materiálů, provedení a rozměrů. Povlečení společně s prostěradlem jsou vděčnými textiliemi, které okamžitě mění atmosféru v ložnici. Jarní sezonu přivítejte květinovými motivy, v létě dejte přednost zářivým barvám v kombinaci s lehkým mikrovláknem, na zimu se zachumlejte do příjemně prohřátého povlečení z mikroplyše. Doplníte-li ho plyšovými polštáři a huňatou dekou, mrazivé počasí nemá šanci.

Nezapomínejte na okna

V rámci zachování soukromí by měla být okna vybavena žaluziemi, roletami, záclonami či závěsy. Záclony rovněž zkrášlí váš pohled z okna. I v jejich případě se vám nabízí řada variací, které vzhled vašeho okna dovedou k dokonalosti. Velmi luxusně působí záclony od stropu až na zem, a jsou ideální volbou pro francouzská okna. Jejich délka se pohybuje kolem 250 cm, ve spodní části lemu mají všité olůvko pro krásný splývavý efekt. V horní části se nachází řasící stužka pro pravidelné nařasení záclony. Nechcete-li mít práci s úpravou záclon, vybírejte hotové s již upravenými okraji, jež stačí pouze pověsit.

Pro vydatný spánek

Závěsy zpravidla vybíráme dle jejich dekoru, aby nám se zbytkem pokoje dokonale ladily. V ložnici by však měly navíc plnit ještě jednu funkci, jíž je zatemňovací efekt. Proto jsou velmi žádané tzv. blackout závěsy, které zajistí 100% nepropustnost světla. Díky nim se vám bude opravdu pohodlně spát, neboť vás ráno nebudou předčasně budit sluneční paprsky.

1 thought on “Bytový textil je v interiéru nepostradatelný. Jak vybírat povlečení a záclony?”

  1. O závěsech jsem nikdy nepřemýšlel, stačily mi žaluzie. Ale je na čase to doma trochu zútulnit. Zdeněk

Napsat komentář