Drahé kovy jsou pro investory a střadatele sázkou na jistotu. Jaké přináší investice do zlata a stříbra výhody?

V dnešní době je obzvlášť důležité dobře se rozhodovat u každé investice, abyste nepřišli o vložené finanční prostředky. Jistotou, která nezklame, je investice do zlatých a stříbrných slitků, potažmo pak mincí, které slouží zároveň jako skvělý sortiment pro sběratele.

Proč právě dnes vkládat peníze do investičního zlata a stříbra?

V momentě, kdy zvolíte investiční zlato, případně si vyberete investiční stříbro jako alternativu, rozhodně neproděláte. Možná už jste zaregistrovali, že cena zlata v posledních týdnech láme rekordy. Mohlo by se tak zdát, že není zrovna nejvhodnější chvíle jej nakupovat. Dá se ovšem předpokládat, že investiční zlaté slitky a zlaté mince podobně jako jejich stříbrné varianty i nadále nebudou ztrácet na reálné hodnotě, ba spíše naopak. V každém případě se nemusíte obávat nějakého prudkého výkyvu cen směrem dolů. Právě proto jsou investice do stříbra a zlata tolik populární i mezi velkými investory. Je zde minimální riziko, což je velký rozdíl třeba oproti vkládání peněz do akcií apod., kde o finanční prostředky můžete celkem snadno přijít.

Kde pořídit investiční stříbro a zlato ve formě sběratelských mincí a slitků?

Investiční stříbrné slitky a jejich zlaté varianty jsou, stejně jako ekvivalenty v podobě mincí, velmi snadno dostupné. Dnes si je už můžete koupit i online, a to kupříkladu na webu společnosti AuPortal, což je jeden z největších tuzemských prodejců investičního zlata a stříbra. Kromě slitků, jež jsou vhodné hlavně pro větší investice, nabízí také sběratelské mince. Nechybí zde oblíbené rakouské mince Wiener Philharmoniker, dále také mince z Austrálie či Kanady. Jsou vždy v několika variantách, takže lze vložit jen pár tisíc, ale i vyšší obnosy peněz. V případě, že si pořídíte investiční zlato ve formě slitků, je osvobozeno od DPH, takže je o to více finančně atraktivní záležitostí.

Společnost AuPortal provozuje nejen eshop, má rovněž i dvě kamenné pobočky, po jedné v Praze a Brně. Svoji investici tak můžete konzultovat přímo na prodejnách se zkušenými odborníky.

Napsat komentář