Jak fungují tepelná čerpadla pro rodinné domy?

Slunce dodává planetě mnohonásobně více energie, než vůbec dokážou lidé po celém světě spotřebovat. V podstatě ještě donedávna nebyla sluneční energie tak využívána, jak je tomu dnes. V posledních několika letech se rozmohla tepelná čerpadla, která existují hned v několika variantách. V následujících řádcích vám prozradíme, jak taková zařízení fungují.

Obecně se rozdělují tepelná čerpadla pro rodinné domy na vzduch-voda, země-voda a vzduch-voda. Uplatnění nacházejí především v nízkoenergetických a pasivních domech. Stále častěji se však využívají i při rekonstrukcích starších rodinných domů.

Tepelná čerpadla jsou úsporná

Tepelná čerpadla prošla poměrně dlouhým a náročným vývojem. V současné době navíc existuje nepřeberné množství značek, které se snaží technologie neustále zdokonalovat. Jednou z takových společností je třeba MasterTherm, která nabízí tepelná čerpadla pro průmysl i rodinné domy.

S tepelnými čerpadly dokážete snížit náklady za energie až o neuvěřitelných 75 %, což je vskutku úctyhodné číslo, nemyslíte? Co se týče konkrétního řešení, záleží především na tom, co okolí vaší nemovitosti nabízí a co se jeví jako optimální varianta.

Investice se vrátí rychle

I samotná návratnost investice je poměrně rychlá, protože na tepelná čerpadla se poskytují i státní dotace v rámci dotačního programu zelená úsporám či kotlíkové dotace. Čerpadla od MasterTherm můžete napojit na Wi-Fi, a tím pádem se s ním spojíte přes chytrou aplikaci ve smartphonu či tabletu.

Myslete na životní prostředí. Investujte do obnovitelného zdroje energie a vsaďte na jeden z nejčistších způsobů vytápění. Podívejte se do nabídky značky MasterTherm, určitě najdete i variantu, která bude vyhovovat vám.

1 thought on “Jak fungují tepelná čerpadla pro rodinné domy?”

Napsat komentář