Zakrývací plachty – k čemu se hodí?

Zakrývací plachty najdou své využití na zahradě, terase ale i jiných venkovních prostranstvích, kde je potřeba zakrýt nejrůznější typy materiálů či staveb. Díky zakrývacím plachtám tak ochráníte svůj bazén, stavební materiály nebo třeba dřevo před nepříznivými vlivy počasí.

Na co si dát pozor při výběru zakrývací plachty?

  1. Materiál: Plachta by měla být vyrobena z kvalitního materiálu, který odolá povětrnostním podmínkám.
  2. Velikost: Měli byste vybrat velikost plachty, která bude odpovídat velikosti plochy, kterou chcete zakrýt.
  3. Barva: Barva plachty by měla být taková, aby korespondovala s okolním prostředím a nebyla rušivá.
  4. Tvar: Na každé využití se hodí jiný. Obvykle jsou k dostání obdélníkové, kruhové (např. na zakrytí bazénů či hromadu zeminy) či čtvercové. Někteří zákazníci si nechávají krycí plachty vyrobit na míru, třeba ve tvaru trojúhelníku.
  5. Montáž: Plachta by měla být snadno montovatelná i demontovatelná z důvodu snadné údržby. Některé mají po obvodu kovová oka pro snadnou manipulaci a v místě ok jsou zdvojené, takže se nemusíte bát jejich poškození.
  6. UV ochrana: Pokud plánujete používat plachtu v oblasti s intenzivním slunečním svitem, je důležité zvolit plachtu s vysokou mírou UV ochrany.
  7. Záruka: Zvažte záruku na plachtu, abyste měli jistotu, že jste si koupili kvalitní produkt.

Doporučujeme pořídit si kvalitní plachty vyrobené z pevného tkaného polyethylenu, které jsou dostupné v různých barvách a velikostech. Tkaný polyethylen je typ textilie, která se vyrábí tkaním polyethylenových vláken. Polyethylen je druh plastu, který se často používá v mnoha různých aplikacích, jako jsou například potravinářské obaly, nádoby na kapaliny, nákladní fólie a další. Tkaný polyethylen se vyznačuje vysokou odolností proti vlhkosti, UV záření, odolností proti opotřebení a dlouhou životností. Je také lehký a snadno se s ním manipuluje. Proto se často používá na výrobu právě zakrývacích plachet. Tyto jsou pak odolné vůči vlhkosti, slunci i mrazu a odolají teplotám od -40 ˚C do 60 ˚C.

Napsat komentář