Zajistěte své peníze před zbytečnou ztrátou hodnoty. Poslouží k tomu zlaté cihly

V současné době lze pozorovat značně zvýšenou inflaci, kdy se vše zdražuje a peníze ztrácejí svoji reálnou hodnotu. Abyste se tomu vyhnuli, je dobré vaše úspory (nebo alespoň jejich část) chytře investovat. Dobrou volbou je zlato v podobě cihliček, případně mincí.

Proč zvolit právě investiční zlato?

Nakoupíte-li si nyní investiční zlato, rozhodně nijak neriskujete, že byste o vložené peníze přišli. Zlato je totiž obecně velmi stabilní komoditou, která během času spíše zhodnocuje peníze investorů. Zejména v letošním roce je to zřetelné. Zlato nepodléhá inflaci jako běžná měna. Investice do něj není tak riziková, jako je tomu třeba v případě nákupu akcií. V dnešní době se mnozí investoři raději pouští do nákupu zlata, než aby dali přednost koupi nemovitosti, s níž jsou navíc mnohdy nemalé starosti.

Jak a kde ho pořídit, potažmo prodat?

Nákup zlata je velmi snadný. Každá správná světová ale i česká mincovna zlato a investiční mince nabízí. Příkladem je mincovna z Prahy, kterou najdete i online. Prodej tak nabízí i prostřednictvím svých webových stránek. Na nich prodává zejména zlaté cihly od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Na výběr je bohatá škála investičního zlata a stříbra v různých hodnotách, takže si zde na své přijdou drobní střadatelé, ale rovněž větší investoři. Na webu jsou denně aktualizované kurzy, díky čemuž máte jasný přehled o současné ceně zlata.

Společnost funguje už 17 let. Pavel Trtík, ředitel společnosti, říká: „Za toto období jsme si získali důvěru 60 000 zákazníků, kteří si u nás pravidelně doplňují své soukromé zlaté rezervy. Zlato dovážíme přímo ze zahraničí, od dceřiné společnosti rakouské centrální banky.“ Klienti tak mají jistotu původu a ryzosti.

Zlato v podobě cihel a mincí má řadu výhod. Jednou z nich je lehká přenositelnost, dále pak také směnitelnost prakticky na celém světě. Stačí mít v kapse malou zlatou cihličku a můžete ji směnit za solidní obnos. Jako investiční nástroj vám pak zajistí, že vaše peníze nepřijdou o svoji hodnotu.

Napsat komentář