Účetnictví a daňové přiznání už vás nemusí trápit

U start-upů, malých a středních firem je vždy podání daňového přiznání kamenem úrazu. Je to totiž značně stresující záležitost, která vás okrádá o čas a zvyšuje nervozitu. Pokud ovšem zpracování daňového přiznání svěříte firmě nabízející ekonomické služby, rázem se vám uleví. Vše totiž vyřeší za vás.

Proč se svěřit odborníkům?

Mají rozsáhlé znalosti z různých odvětví, jimž spravují účetnictví. Z toho důvodu je pro ně podání daňového přiznání k dani z příjmu právnických osob hračkou. Navíc vás k tomu nebudou nijak fyzicky potřebovat, neboť se vše vyřídí bezpečně a pohodlně online. Vy tak budete mít o starost míň a ušetřený čas můžete naplno věnovat svému podnikání. Rovněž budete mít dopředu přibližnou představu, jakou výši daní budete hradit. Účetní firma totiž spočítá předpokládaný odhad, a kromě toho vám navrhne na základě získaných podkladů optimalizaci daní. Abyste neplatili víc, než musíte.

Plná moc vás zbaví problémů

Pro podání daňového přiznání k dani z příjmu právnických osob bude stačit podepsat plnou moc. O vše ostatní se už postarají daňoví poradci. Bude-li třeba, požádají též o posunutí termínu z 1.5. na 1.7.2021. Nejprve je třeba předat účetní firmě veškerou dokumentaci a podklady. Nejjednodušším způsobem je zřízení vzdáleného přístupu do vašeho účetního systému. Pokud vám tato forma nevyhovuje, dohodnete si jiný způsob bezpečného předání. Účetní společnost provede důkladnou analýzu poskytnutých podkladů a navrhne vhodnou daňovou optimalizaci. Rovněž identifikuje případná rizika. Po vašem schválení daňového přiznání je provedeno podání na příslušném finančním úřadě. Jak je patrné, pro vás bude zcela bez práce. Specializovaná firma se nezaměřuje jenom na účetnictví, nýbrž vám nabídne též znalosti z marketingu, controllingu či strategického řízení.

Napsat komentář