Vhodná ochrana dýchacích cest nemusí být vůbec drahá

Jak to tak vypadá, Covidu se asi ani letos tak úplně nezbavíme. I přes různá opatření a očkování stále dělá problémy, což mimo jiné znamená nutnost nošení respirátorů ve veřejných uzavřených prostorách.

Aby to vedlo k něčemu dobrému, měli byste nosit pouze kvalitní modely, které opravdu chrání. V opačném případě riskujete nakažení.

Jak poznat kvalitní respirátor?

Na první pohled od sebe šmejd a kvalitní respirátor rozeznat nejde. Zásadní jsou zde ochranné filtry, které by měly být co nejúčinnější. Toto se však dá testovat pouze ve specializovaných laboratořích, které doma samozřejmě nemáte.

Proto je nezbytné spoléhat se na normy. Každá země, respektive kontinent, mají své vlastní. Čínské respirátory se například honosí normou N95, která však není v našich zeměpisných šířkách dostačující. A i přesto je možné tady tento druh výrobků prodávat.

Nechcete-li riskovat až příliš, raději si pořiďte český respirátor, který je mnohem efektivnější při zachytávání rozličných mikroskopických organismů jako jsou třeba viry. Respirátory FFP2, jež vyjíždějí z českých dílen, jsou vybaveny nejen daleko lepší ochrannou vrstvou oproti čínským verzím, ale zároveň jsou vyrobeny přímo pro evropské obličeje.

V praxi to znamená lepší přilnavost. I když respirátor disponuje tím nejlepším ochranným filtrem na světě, těžko může zabránit průniku virů do dýchacích cest, když nebude správně nasazen. 

Jestli sedí či nikoliv můžete zjistit jednoduše, a sice za pomocí mohutného vyfouknutí vzduchu při nasazeném respirátoru. Když nic nebude profukovat, jedná se o kousek vhodný přímo pro vás.

České výrobky

Dobré respirátory tedy poznáte velmi jednoduše, a sice podle značení FFP2, respektive FFP3. Pokud si vyberete český produkt, třeba ve formě masek GOOD MASK, vždy získáte kvalitu. Všechny české respirátory totiž splňují ta nejpřísnější kritéria.

Napsat komentář