Cena zlata bude pravděpodobně ještě letos atakovat 2300 dolarů za unci

Utlumená ekonomika a nemocná populace jsou stimuly, které ženou cenu zlata již od začátku roku do závratných výšek. Takový nárůst ceny moderní historie ještě nezažila.

Kdo sleduje dění na finančních trzích, nebo dokonce aktivně investuje, ten si nemohl nevšimnout úspěšné tažení zlatého kovu. Posilněn koronavirovou pandemií, zvládl letos zdolat již dvě rekordní hranice. Podle odborníků však své tažení ještě nekončí a měli bychom se připravit na zlatou horečku. Ještě do konce roku překoná cena zlata s největší pravděpodobností hranici 2300 amerických dolarů za trojskou unci.

Jak se připravit na nárůst ceny zlata?

Užitečným je nakupovat zlato, když chvilkově ztrácí na ceně. Tyto velice krátkodobé poklesy se objevují v růstové křivce zlata zcela standardně a není třeba se jich obávat, ani se začít zlata nesmyslně zbavovat. Naopak. Je to ten správný čas na nákup zlata, rovněž ve větším objemu. Právě nyní máme takovéto „okno“ možnost využít.

Zlato dnes z portfolií vytlačuje jiné finanční produkty

Zatímco klesá zájem o akcie či nemovitosti, zlato je kaufem v každém finančním portfoliu. A trh se zlatem zažívá radikální transformaci. V první řadě už není jen trhem pro velké a bohaté investory, kteří skupují zlaté cihly. Do zlata se rovněž naučili investovat drobní střadatelé. Jiné alternativy, jak bezpečně udržet hodnotu majetku a zúročit výdělky se z trhu téměř zcela vytratily. Zlato se naopak svými úspěchy připomenulo a svedlo na zlatou cestu i ty, kteří do zlata zatím neinvestovali. Mnohdy ze strachu, že je to složité. Ale není to pravda.

Pro investiční zlato jako na nákup do e-shopu

Investiční zlato lze nakoupit skutečně velice snadno. Zapotřebí je pouze vědět, co investiční zlato je a nenaletět. K investování se hodí pouze zlaté investiční slitky (cihly ze zlata) a investiční zlaté mince. Vhodné je sáhnout po osvědčených značkách. S výběrem vám poradí v e-shopu Zlate-mince.cz.

Napsat komentář